21 oktober
2017

(Sammanlagd tid för de 3 bäst placerade löparna i varje klubb. I någon av tävlingsklasserna)

Lagtävling Marathon 2016

1. Apladalens LK

(Magnus Åhsberg, Micael Lindqvist, Per Johansson) 8:48:10

2. FK Studenterna

(Herman Degselius, Magnus Dahlin, Christin Bergkvist) 9:07:46

3. Heleneholms IF

(Ola Cederfeldt, Fredrik Krantz, Peter Karlström) 9:27:18


Lagtävling Marathon 2015

1. Apladalens LK

(Fredrik Bolstam, Micael Lindqvist, David Peterson) 8:30:03

2. Team Blekinge

(Thomas Letterkrantz, Jonas Porshult, Johan Porshult) 8:42:18

3. Ryssbergets IK

(Kristofer Tilderkvist, Patric Astrén, Lars Jönsson) 8:42:56


Lagtävling Marathon 2014

1. Enhörna IF

(Simon Karlsson, Karl Rönnby, Nathan Tanner-Malmén) 8:41:11

2. Apladalens LK

(David Peterson, Micael Lindqvist, Francisco Petkovic) 8:47:06

3. Team Blekinge

(Thomas Letterkranz, Johannes Brink, Peter Svensson) 9:00:50


Lagtävling Marathon 2013

1. Apladalens LK

(Fredrik Bolmstam, Micael Lindqvist, Pär Johansson) 8:41:11

2. Växj?Löparklubb

(Christer Hagberg, Kristin Brodin, Annica Winblad) 9:32:50

3. Anderstorps OK

(Adam Sjöstrand, Roger Karlsson, Lennart Adolfsson) 9:40:01


Lagtävling Marathon 2012

1. Apladalens LK

( David Peterson, Micael Lindqvist, Fredrik Bolmstam ) 8:37:42

2. IK Akele

( Jonas Olsson, Björn Morén, William Linnefell ) 8:55:05

3. Örebro AIK

( Linus Ryefalk, Gustav Grek, Ronny Collin ) 9:14:41


Lagtävling Marathon 2011

1. IK Akele

( Daniel Karlsson, Jonas Schedin, Björn Morén ) 8:41:48

2. Växj?Löparklubb

( Andersson, Anders Petersson, Kristin Brodin ) 8:42:57

3. Apladalens Löparklubb

( Oscar Carlsson, Stefan Andersson, Mattias Vejklint ) 9:03:52


Lagtävling Marathon 2010

1. Skillingaryds FK

( Christer Ryman, Micael Lindqvist, Stefan Andersson ) 8:39:21

2. Örebro AIK

( Andreas Wendin, Anders Larsson, Mikael Edberger ) 9:23:12

3. Målilla-Mörlunda SKI

( Marcus Johansson, Mikael Thuresson, Jennie Karlsson ) 9:37:57


Lagtävling Marathon 2009

1. Heleneholms IF

( Jörgen Holmqvist, Frederic Rabenne, Peter Karlström ) 8:50:38

2. IFK Trelleborg

( Magnus Hansson, Odd Nyheim, Martin Svenssonn ) 8:50:52

3. Team Blekinge

( Johan Porshult, Thomas Letterkrantz, Ove Höglund ) 9:08:06

4. Trollhättans IF

( Jan Svensson, Ove Martinsson, Carina Dandebo ) 9:12:55

5. FK Studenterna

( Johannes Erixon, Kristoffer Tunander, Christin Bergkvist ) 9:13:02

6. Vilsta IK

( Robert Kejerfors, Per-Olov Åberg, Ken Nordström ) 9:17:00

7. Högby IF

( Per-Åke Rosvall, Sven Jansson, Per Hammaräng Grip ) 9:21:22

8. IS Göta

( Maria Andrsson, Robert Lillhongas, Johan Olsson ) 9:25:45

9. Team Skavsåret IF

( Parik Karlsson, Leif Julin, Agneta Jonsson ) 9:34:13

10. Björnsorps IF

( Tomas Persson, Ingemar Svensson, Farzad Pakzad ) 9:41:02

11. IF Akele

( Anders Bagge, Kerstin Ekdahl, Åke Palmqvist ) 9:42:10

12. Karlshamns SK

( Per Nilsson, Anna Olsson, Magnus Johansson ) 9:54:36

13. IF Skövde

( Birgitta Karlsson, Mikael Väisänen, Inger Schön ) 9:53:25

14. OK Njudung
( Veronika Miledal, Morgan Miledal, Peter Folkesson ) 9:59:51

15. Ryssbergets IK
( Thomas Josefsson, Petra Skiöld, Mats Svensson ) 10:05:13

16. Solvikingarna
( Thomy Edelberg, Jenny Norlin, Frank Brodin ) 10:11:05


Lagtävling Marathon 2008

1. FK Studenterna

(Björn Englund, Gloria Vinstedt, Christin Bergkvist) 9:04:05

2. Skillingaryds FK

(Micael Lindqvist, Stefan Andersson, Mattias Vejklint) 9:14:11

3. Högby IF

(Per-Åke Rosvall, Sven Jansson, Markus Andersson) 9;14;18

4. Växj?Löparklubb

(Dag Nilsson, Anders Petersson, Mikael Bergqvist) 9:22:46

5. Björnstorps IF

(Jerry Karlsson, Tomas Persson, Gert-Inge Tapper) 9:24:52

6. Team Blekinge

(Johan Porshult, Marcus Andréasson, Peter Lendrop) 9:44:19

7. IK Akele

(Jens Jonasson, Åke Palmqvist, Elin Jacobsson) 9:47:37

8. IK Jogg.se

(Jim Neumann, Markus Avén, Lars Eliasson) 10:02:36

9. Greve Trim (DK)

(Leif Skinnerup, Johnny Wöldike, Alexander S. Kouassi) 10:20:38

10. Vilsta IK

(Stefan Eriksson, Anders Hansson, Olle Modin) 10:38:19

11. Fredrikshofs FIF

(Jonas Ljung, Kjell Kvarfordt, Lars Gunnar Persson) 10:41:05

12. Hultsfreds LK

(Alexandra Svensson, Göran Lennström, Ann-Marie Andersson) 11:11:23

13. Vi som springer

Carl-Magnus Nordmark, Petri Hellberg, Conny Adolfsson) 12:30:52


Lagtävling Marathon 2007

1. Heleneholms IF

(Henrik Stridh, Jörgen Holmqvist, Lars Åkerman) 08:56:56

2. IK Akele

(Anders Bagge, Kerstin Hallberg, Åke Palmqvist) 09:11:03

3. Växj?Löparklubb

(Markus Martinsson, Anders Petersson, Dag Nilsson) 09:11:27

4. Solvikingarna

(Göran Sander, Annika Kihlström, Harry Linna) 09:18:06

5. OK Njudung

(Stefan Grahn, Kent Andersson, Morgan Nilsson) 09:26:42

6. Högby IF

(Markus Andersson, Sven Janson, Per Hammaräng) 09:38:54

7. Oskarshamns OK

(Tommy Unosson, Jan Berg, Sandy Bengtsson) 09:51:05

8. Team Blekinge

(Johan Porshult, Johan Olsson, Nils-Olof Nilsson) 10:04:46

9. 338 Smålands Triathlon

(Karl-Petter Hjelmer, Mathias Johansson, Carl-Emil Bengtsson) 10:12:57

10. Anderstorps OK

(Lennart Adolfsson, Göran Önnerby, Sven-Gunnar Thorsson) 10:34:04

11. Greve Trim (DK)

(Peter Seider, Bjarne Poulsen, Britta Karlsson) 10:47:59


Lagtävling Marathon 2006

1. IK Akele

(Jens Jonasson, Anders Bagge, Kerstin Hallberg) 8.44:13

2. Växj?Löparklubb

(Dag Nilsson, Anders Petersson, Dan Eriksson) 9.13:03

3. Solvikingarna

(Anders Hansson, Tomas Lindh, Frank Brodin) 9.35:29

4. Team Blekinge

(Johan Porshult, Nils-Olof Nilsson, Thomas Börjesson) 9.38:11

5. Team Skavsåret IF

(Jan Paraniak, Lars-Göran Berggren, Jan Röhdin) 9.59:50

6. Björnstorps IF

(Tomas Persson, Henrik Ask, Gert-Inge Tapper) 10.08:17

Utanför tävlingsklasser 2006

Simlångsdalens IF

(Eskil Svensson, Mårten Svensson, Krister Torbjörnsson) 10.24:05

Greve Trim

(Jonny Wöldike, Leif Skinnerup, Britta Karlsson) 10.27:21


Lagtävling Marathon 2005

1. Solvikingarna

(Jonas Carlsson 283, Thony Edelberg 183, Tomas Lind 171) 9.13.54

2. Ryssbergets IK

(Anders Bengtsson 166, Patric Astrén 165, Hasse I Nilsson 167) 9.17.22

3. Team Blekinge

(Thomas Letterkrantz 251, Christian Håkansson 275, Eddy Hultgren 21) 9.17.58

4. Växj?Löparklubb

(Anders Petersson 40, Dag Nilsson 137, Dan Eriksson 98) 9.26.21

5. Heleneholms IF

(Jörgen Holmqvist 114, Stefan Samuelsson 285, Kenneth Jonsson 18) 9.28:59

6. Målilla-Mörlunda SKI

(Lennart Petersson 206, Ingela Koponen 207, Viktoria Johnsson 130) 10.19.42

7. Högby IF

(Linus Studeny 265, Per Andersson 63, Anita Jönsson 4) 10.20.06

8. Laholms IF

(Lars-Uno Kroon 191, Sune Sandén 284, Anette Kroon 3.28:14) 10.35:58

9. Kisa SK

(Ulf Jonsson 145, Mikael Mattsson 142, Lars Abelius 140) 10.47:12

10. Anderstorps OK

(Peter Ivarsson 133, Lennart Adolfsson 99, Sven-Gunnar Thorsson 215) 10.53:04

Bible Use Coaching plus Prayers is going to offer for an replica watches uk plus spiritual direct so that you can people today, primarily Christian believers by way of serving replica watches uk so that you can rekindle its romance by using The lord. A e book might be reproving either unbelievers plus believers around swiss replica watches this lifestyle a variety of everyday living this The lord prefers isn¡¯t every imbroglio replica watches nonetheless a hassle-free a person once they would probably bring its time for them to analysis plus apply many of the 365 divine inspirations that are carefully made to last outside around Word of god rolex replica sale Coaching plus Prayers. Gentlemen come to be very fast paced utilizing their rolex replica sale fast paced plans just like its deliver the results, relatives relationships plus connections and perhaps enjoyment replica watches.
gucci ouelt onlinegucci outlet onlinegucci online shopsacs celinelouis vuitton outletmichael kors pursegucci outletlouis vuitton handbags outletkate spade outletlouis vuitton outlet storeoakley sunglasseslouis vuitton outlet online

Växjö kommun.

runningcoach